ابلاغ طراحی معماری مجموعه فرهنگی، خدماتی و پارکینگ محله فهادان

ابلاغ طراحی معماری مجموعه فرهنگی، خدماتی و پارکینگ محله فهادان

ابلاغ طراحی معماری مجموعه فرهنگی، خدماتی و پارکینگ محله فهادان

 

در پی موافقت شورای اسلامی شهر یزد با کلیات پیشنهاد شورایاری محله فهادان مبنی بر اختصاص زمین متعلق به شهرداری یزد در مجاورت حسینیه بزرگ فهادان جهت احداث مجموعه فرهنگی، خدماتی و پارکینگ عمومی، طرح معماری پروژه مذکور توسط حوزه معاونت معماری و شهرسازی شهرداری یزد با همکاری شورایاری تهیه و ارائه شد.

 

«مهدی قاضی نسب»، مشاور طرح با اشاره به موقعیت خاص قرارگیری زمین مذکور در مجاورت حسینیه محله فهادان (مرکز اصلی بافت قدیم شهر یزد) و همچنین نیاز اصلی مردم و گردشگران داخلی و خارجی به خدمات مجموعه طراحی شده، اضافه کرد: این مجموعه در طبقات زیرزمین و همکف طراحی شده که در طبقه همکف تعداد 8 فضای پارک وسایل نقلیه عمومی به همراه دو فضای نمازخانه و سرویس بهداشتی برای برادران و خواهران در نظر گرفته شده است. 

 

طراح پروژه خاطرنشان کرد: در طبقه زیرزمین مجموعه مذکور نیز بجز فضای ارتباط عمودی طبقات، سالن بزرگ چند منظوره به همراه دو فضای مناسب جهت فعالیت های فرهنگی محله ای طراحی شده که مساحت مجموع آنها بالغ بر 400 مترمربع می باشد.

 

قاضی نسب افزود: طرح مجموعه فرهنگی خدماتی و پارکینگ فهادان، در ابتدای تیرماه پس از تصویب نهایی توسط شورای اسلامی شهر یزد جهت طی مراحل اجراء به حوزه معاونت فنی و عمرانی شهرداری یزد و نیز شهرداری ناحیه تاریخی ابلاغ گردیده است.

 

کارشناس ارشد معماری حوزه معاونت شهرسازی در پایان ضمن اشاره به ویژگیهای طرح تهیه شده مجموعه فهادان تأکید کرد: به منظور هماهنگی کلیت طرح با واحدهای همجوار و بناهای محدوده بافت محله فهادان در روند طراحی به موضوعاتی همچون رعایت «خط آسمان بافت قدیم»، «فضای پر و خالی» و طراحی در سطح با ارتفاع محدود همراه با انتخاب مصالح سنتی آجر و سیمگل و ... در نمای مجموعه توجه جدی صورت گرفته است.