ارائه تعریف جدید از پارکها، هدف بازپیرایی پارکهای سطح شهر

ارائه تعریف جدید از پارکها، هدف بازپیرایی پارکهای سطح شهر

 

جلسه بررسی و ارائه گزارش پیشرفت کار بازپیرایی پارکهای منتخب مناطق شهرداری یزد روز دوشنبه 14 آبان در محل دفتر معاونت شهرسازی و معماری برگزار گردید. در این جلسه که با حضور رییس کمیسیون خدمات شهری شورا، معاون شهرسازی، مدیران مناطق، رییس سازمان سیما منظر و فضای سبز شهری، مدیر طرح های توسعه شهری و کارشناسان حوزه شهرسازی برگزار گردید، مدیران مناطق به تشریح فعالیت های صورت گرفته در زمینه طراحی و بازپیرایی پارک های منتخب هر منطقه پرداختند و مشکلات و موانع پیشرفت پروژه ها مورد بررسی قرار گرفت.

به گفته مجتبی فرهمند، معاون شهرسازی و معماری شهرداری،  پارک ملت در منطقه یک، پارک مارکار در منطقه دو، پارک آزادگان در منطقه سه، پارک آزادشهر در منطقه چهار و بوستان وحشی بافقی در ناحیه تاریخی شهرداری یزد موارد منتخب در این طرح بازپیرایی می باشند که طی این جلسه مقرر شده است طی دو هفته آینده طراحی های اولیه هر یک از این پارک ها با پیگیری شهرداران مناطق نهایی و تلاش برای اجرای آنها تا پایان سال صورت پذیرد.

وی افزود ارائه طراحی های نوین در بازپیرایی پارک ها که منجر به تعریف جدیدی از پارک های سطح شهر می گردد، از موارد مورد تاکید می باشد. اجرای موفق این نوع طراحی در بازپیرایی بوستان باغ ملی که با استقبال مردم و استفاده بهینه از این فضا همراه گردیده است، نشان از درستی این مسیر می باشد..

ارائه گزارش پیشرفت کار طی جلسات هفتگی از دیگر مصوبات این جلسه بود.