اصلاح سیما و منظر شهر یزد با تشکیل کارگروه تخصصی منظر شهری در حوزه معاونت شهرسازی و معماری شهرداری یزد

اصلاح سیما و منظر شهر یزد با تشکیل کارگروه تخصصی منظر شهری در حوزه معاونت شهرسازی و معماری شهرداری یزد

 

به گفته مهندس فرهمند معاون شهرسازی و معماری شهرداری یزد به منظور ساماندهی و انتظام بخشی به سیما و منظر شهر یزد بویژه پروژه های مهم در دست اجرا، سلسله جلسات «کارگروه منظر شهری یزد» از مرداد ماه سال جاری در دستور کار این معاونت قرار گرفته است.  

فرهمند افزود: اعضاء این کارگروه متشکل از متخصصان رشته های مهندسی معماری و شهرسازی، اساتید دانشگاه، نمایندگان جامعه حرفه ای معماری یزد و کارشناسان شهرداری می باشند که طی آن به نقد و بررسی مدققانه نقشه های نمای پروژه های مهم در دست اجرا شهر یزد می پردازند.

معاون شهرسازی و معماری شهرداری یزد مهم ترین دستاورد تشکیل جلسات این کارگروه تخصصی را هدایت و  راهبری طرح های نماهای شهری در راستای اعتباربخشی به جهانی شدن شهر یزد دانست.   

شایان ذکر است طی دو جلسه تشکیل شده در تاریخ های 23 و 16 مرداد ماه سالجاری پروژه های مهم «مجموعه تجاری اداری خلیج فارس» (بلوار آزادگان) در محدوده شهرداری منطقه چهار و نیز «مجتمع تجاری، اداری و رفاهی  میدان امام حسین(ع)» (مرکز تجارت جهانی یزد) واقع در محدوده شهرداری منطقه دو با حضور مهندسین مشاور تهیه کننده طرح، بررسی و ضمن اعلام اصلاحات لازم در جلسه به مشاورین طرح، جمع بندی نهایی بررسی های کارگروه منظر شهری به صورت مکتوب جهت اجرا به کارفرما و مدیران پروژه های مذکور ابلاغ گردید.