ایده هایی نوین در طرح ساماندهی مجموعه کارخانه جنوب یزد

ایده هایی نوین در طرح ساماندهی مجموعه کارخانه جنوب یزد

ایده هایی نوین در طرح ساماندهی مجموعه کارخانه جنوب یزد

 

با هدف تهیه طرح احیاء و ساماندهی مجموعه کارخانه جنوب یزد، ایده ها و اسکیس های طراحی معماری و شهرسازی توسط کارشناسان حوزه معاونت شهرسازی و معماری شهرداری یزد ارائه شد. 

 

مهدی نعمت اللهی کارشناس معماری و شهرسازی حوزه معاونت در این خصوص گفت: مطالعات ابتدایی، مقدماتی و تکمیلی کارخانه جنوب با در نظر گرفتن شرایط موجود فضاها و کالبد مجموعه انجام شده که در این راستا از تصویربرداری هوایی استفاده گردیده است. وی افزود: کلیپ وضع موجود بنا به همراه گزارش جامعی به صورت پاورپوینت (در قالب مجموعه 170 اسلایدی) به صورت کامل و با در نظر گرفتن عمده نقاط ضعف، قوت، فرصتها تهیه که در جلسات مکرر بصورت ارائه تصویری به نظر اعضای شورای اسلامی شهر و مدیران ارشد شهرداری یزد رسیده است. 

 

نعمت اللهی با اشاره به این نکته که ایده پردازیهای جدید در بستر پروژه نقطه قوت کار بوده و توجه مسئولین شهری را نیز به خود معطوف نموده است افزود: انتخاب ایده ای جدید و خلاقانه در جهت رفاه عمومی شهروندان و مباحث مالی شهرداری در کار مشهود بوده و طرح و ایده کلی در حال بررسی بیشتر تا دستیابی به طرح مورد نظر می باشد.

 

نامبرده با اشاره به تهیه طرح مرمت و احیاء مجموعه پذیرایی و مهمانسرای شهرداری یزد در محل سابق ساختمان اداری کارخانه جنوب توسط "مهدی قاضی نسب" افزود: با شروع به نظافت محلی در سایت و نیز اقدام به راه اندازی نمایشگاه مصنوعات چوبی از طرف اداره کل زندانهای استان یزد، اقدامات اولیه به منظور رونق بخشی هر چه بیشتر به مجموعه فراهم خواهد شد.