بازدید و بررسی وضعیت پیشرفت طراحی و اجرای پروژه های عمرانی سطح شهر

بازدید و بررسی وضعیت پیشرفت طراحی و اجرای پروژه های عمرانی سطح شهر


بازدید و بررسی وضعیت پیشرفت طراحی و اجرای پروژه های عمرانی سطح شهر

طی دو مرحله بازدید، معاون شهرسازی و معماری شهرداری به همراه مدیران و کارشناسان شهرداری به بررسی وضعیت طرح های عمرانی در سطح مناطق مختلف شهری پرداختند.

در ادامه روند بررسی وضعیت پیشرفت طرح های عمرانی، مجتبی فرهمند معاون شهرسازی و معماری، حجت فلاح مدیر طرح های توسعه شهری، سید عباس میرشمسی مدیر فنی و عمرانی شهرداری، سید ابوالفضل کشفی مدیر منطقه دو شهرداری، حسن منصوری جعفری سرپرست منطقه سه شهرداری و تعدادی دیگر از مدیران و کارشناسان طراح و ناظر در شهرداری مرکز و مناطق با بازدید میدانی به بررسی اقدامات صورت گرفته در تهیه طرح و اجرای آن و همچنین راهکارهای رفع نواقص و مشکلات موجود پرداختند.

مجتبی فرهمند در خصوص تصمیمات اخذ شده در این بازدید ها گفت: از مواردی که در این بازدیدها به جمع بندی رسید بحث ساخت کمپ مسافر پارک کوهستان توسط سازمان عمران و بازآفرینی شهری شهرداری بر اساس طرح تهیه شده در معاونت بود. همچنین مقرر شد سرویس بهداشتی و سکوی استراحت پارک کوهستان نیز با طرح قبلی تهیه شده در معاونت توسط شهرداری منطقه تکمیل و تا پایان سال به بهره برداری برسد. همچنین در بازدید از فضای سبز داخل کوی اساتید نیز اجرای یک خط ویژه دسترسی برای خدمات در دستور کار تکمیل طرح مربوطه قرار گرفت.

معاون شهرسازی و معماری شهرداری یزد درخصوص بازدید صورت گرفته از مجموعه  پارک شادی و پارک مارکار نیز گفت: با بررسی طرح تهیه شده برای ورودی پارک شادی و فضای حاشیه بلوار دانشجو، قابلیت افزوده شده بخش بیشتری  از فضای داخلی پارک به نوار حاشیه ای مورد بحث قرار گرفت و مقرر شد مشاور پیشنهادات خود در این زمینه را ظرف مدت کوتاهی ارائه نماید. در خصوص پارک مارکار نیز ضمن تاکید بر اجرای سریعتر طرح جلوخوان تهیه شده، مقرر شد موضوع بررسی وضعیت مالکیت برخی قطعات اطراف پارک سریعا توسط واحد املاک بررسی تا در طراحی مسیرهای دسترسی به پارک به بهترین گزینه های ممکن برسیم.

مجتبی فرهمند در پایان هدف از برگزاری این جلسات و بازدید ها را تسریع در روند تهیه طرح و یا اجرای پروژه هایی دانست که به علت برخی تناقضات، نقص اطلاعات و یا مشکلات اجرایی نیاز به تکمیل یا اصلاح جزییات طرح دارند و اظهار امیدواری کرد با بهره برداری از پروژه های در دست اجرا شاهد رونق و افزایش نشاط در حیات شهری شهروندان باشیم.