بررسی مقدمات اجرایی طرح محور پیاده راه و دوچرخه سوار بلوار حضرت ولیعصر (عج)

بررسی مقدمات اجرایی طرح محور پیاده راه و دوچرخه سوار بلوار حضرت ولیعصر (عج)

پس از نهایی شدن طرح محور پیاده راه و دوچرخه سوار بلوار حضرت ولیعصر( عج) (52 متری امامشهر)، مقدمات اجرای طرح و تقسیم وظایف حوزه های مختلف طی جلسه ای در دفتر معاونت شهرسازی و معماری مورد بحث و بررسی قرار گرفت. این طرح یکی از مجموعه طرح های ارتقای کیفیت فضاهای شهری است که توسط معاونت شهرسازی و معماری شهرداری یزد تهیه شده و هفته آینده مراحل اجرای آن آغاز خواهد شد.

مجتبی فرهمند، معاون شهرسازی و معماری درخصوص این طرح گفت: از ابتدای شروع فعالیت در این حوزه تلاش داشتیم تا با نگرشی جدید کیفیت فضاهای موجود شهری را برای بهره مندی هرچه بیشتر شهروندان ارتقا دهیم و بر همین اساس پروژه هایی در این زمینه تعریف و برای انجام آن برنامه ریزی شد. اجرای موفق پروژه بوستان باغ ملی به عنوان یک طرح بازپیرایی و پروژه گذر فرهنگ و هنر مازاری ها به عنوان ایجاد یک فضای جدید شهری و استقبال چشمگیر شهروندان از این دو پروژه، عزم ما را در این مسیر جدی تر ساخت. از این رو پروژه بازپیرایی بوستان های منتخب در سطح مناطق پنج گانه شهرداری و ایجاد فضاهای شهری در نقاط دارای پتانسیل، با جدیت بالایی در حال پیگیری می باشد. پروژه مذکور نیز با توجه به پتانسیل خوبی که از نظر موقعیت و دربرگیرندگی مخاطب دارد دارای اهمیت بوده و در صورت اجرای مناسب آن می تواند به محفلی برای تعامل هر چه بیشتر و بهتر شهروندان با یکدیگر و بهره بردن از فضای ایجاد شده تبدیل گردد.

فرهمند در خصوص ویژگی های این پروژه که در مسیری به طول 700 متر طراحی شده است افزود: کف سازی مناسب برای پیاده روی، طراحی و جانمایی مبلمان و سایه اندازها متناسب با فضا، بهره گیری از فضای سبز مناسب، طراحی المان های تعاملی در طول مسیر، توجه به نیازهای کودکان، سالمندان و معلولین، طراحی مسیر مناسب دوچرخه سواری و توجه به امنیت افراد در حین تردد از جمله نکاتی است که در این طراحی مد نظر قرار گرفته است.

این طرح طی شش ماه و با اخذ نظرات تخصصی از مشاوران معماری، شهرسازی، ترافیک، فضای سبز و زیبا سازی شهر طی جلسات مختلف کمیته های فنی و کمیسیون های مربوطه تهیه و آماده اجرا می باشد.