برگزاری جلسه بررسی طرح ساماندهی مجموعه پارک باغ ملی

برگزاری جلسه بررسی طرح ساماندهی مجموعه پارک باغ ملی

جلسه بررسی طرح ساماندهی مجموعه پارک باغ ملی در محل دفتر معان معماری و شهرسازی یزد برگزار گردید.
به گزارش روابط عمومی معاونت شهرسازی و معماری شهرداری یزد این جلسه صبح روز سه شنبه مورخ 5 دی ماه  با حضور آقایان دکتر جمالی نژاد شهردار، مهندس فرهمند معاون معماری و شهرسازی و هیات داوری طرح آقایان دکتر آیت اللهی ، دکتر فرح زا، مهندس علاقه بند و مهندس قاضی نسب برگزار گردید. در این جلسه طرح تهیه شده توسط مشاور طرح خانم مهندس اسماعیلی به تفصیل ارائه گردید و پس از بررسی کامل و  بحث و تبادل نظر، موضوع و کلیات طرح مذکور به تصویب رسید. همچنین مقرر شد در زمینه هایی نظیر بار ترافیکی طرح، توجه به سیمای پارک و ساختمان های اطراف و تعدیل جداره سازی های مجموعه نظر کارشناسان مربوطه اخذ و این نظرات در طرح نهایی اعمال گردد.
در طرح جدید توسعه باغ ملی، محدوده های مسیل و کوچه شماره 52 (مجاور مسیل)، فضای جلوخان ساختمان جدید بخشی از پارک باغ ملی لحاظ شده که مجموعا وسعتی قریب به 15000 متر مربع را در بر خواهد داشت. در طرح بازپیرایی این بوستان فضاهایی همچون مجموعه فرهنگی، رستوران سنتی، آمفی تئاتر روباز، فضای نماز خانه، فضای بازی کودکان و محل هایی جهت استراحت و استفاده از منظر برای شهروندان  در نظر گرفته شده است.
شایان ذکر است تهیه طرح ساماندهی پارک باغ ملی از اواخر آبان ماه در دستور کار حوزه معاونت شهرسازی و معماری قرار گرفت. بر این اساس و به منظور کیفیت بخشی به طرح، با برگزاری مسابقه ای بین اعضای انجمن صنفی مهندسان معمار استان یزد (از سوی پژوهشکده معماری بومی دانشگاه یزد) مشاور نهایی طرح انتخاب گردید. از آن تاریخ تاکنون جلسات متعدد هماهنگی و همفکری فی مابین مشاور طرح با داوران و کارشناسان حوزه معاونت برگزار شده و طرح نهایی طی چندین مرحله مورد بررسی، تکمیل و ارزیابی قرار گرفته است.