برگزاری جلسه طرح ساماندهی و بهسازی مسیل شهر یزد

برگزاری جلسه طرح ساماندهی و بهسازی مسیل شهر یزد

برگزاری جلسه طرح ساماندهی و بهسازی مسیل شهر یزد

 

در راستای تهیه طرح و بهره برداری مناسب از مسیل موجود شهر یزد جلسه ساماندهی و بهسازی مسیل شهر یزد در چهاردهم تیر ماه با حضور رئیس شورای اسلامی شهر،  معاون اداره کل میراث فرهنگی، نمایندگان شرکت آب منطقه ای و مدیریت بحران استانداری یزد، مدیران شهرداری مناطق و ناحیه تاریخی و جمعی از کارشناسان و هم چنین مشاور طرح برگزار گردید.

 

به گزارش روابط عمومی شهرسازی شهرداری یزد در ابتدا مهدی فعالی معاون شهرسازی و معماری شهرداری یزد ضمن خوش آمدگویی به شرکت کنندگان دستور کار جلسه را مرحله اول شرح خدمات پروژه طرح ساماندهی و بهسازی مسیل شهر یزد بیان نمود. 

 

براساس این گزارش، رئیس شورای اسلامی شهر یزد پیشنهاد طراحی مکانی به منظور ورزش های دوچرخه سواری و پیاده روی را برای ساماندهی مسیل ارائه نمود.

 

مدیر طرح های توسعه شهری خواستار ارائه پیشنهاد و طرحی مناسب برای بستر، ارائه تیپ عرضی مناسب، عملکردهای قابل بارگذاری و خط پوسته مناسب در امتداد مسیل با رعایت قوانین و ضوابط گردید.  

 

در این جلسه مقرر گردید مشاور ضمن اصلاح گزارشات طرح با هماهنگی شهرداری، استعلام های لازم درخصوص بستر مسیل و عرض آن را از دستگاه های ذیربط گرفته و شرکت آب منطقه ای نیز متعاقباً نسبت به ارائه نکته نظرات راهبردی و خط مشی ها و موارد قانونی جهت لحاظ نمودن در طرح ساماندهی مسیل اقدام نمایند.

 

قابل ذکر است ساماندهی و طراحی بهسازی مسیل شهر یزد با هدف استفاده مناسب تر از موقعیت مذکور به منظور بهره برداری بهینه از فضای شهری فوق جهت شهروندان یزدی از اواخر سال گذشته در دستور کار حوزه معاونت معماری شهرسازی شهرداری یزد قرار گرفته است.