تهیه طرح احیاء مهمانسرا و تالار شهرداری یزد

تهیه طرح احیاء مهمانسرا و تالار شهرداری یزد

تهیه طرح احیاء مهمانسرا و تالار شهرداری یزد

 

با درخواست شهردار یزد مبنی بر اختصاص ساختمان قبلی اداری کارخانه جنوب جهت مهمانسرای شهرداری طرح معماری تغییر کاربری بنای فوق توسط حوزه معاونت معماری و شهرسازی تهیه و ابلاغ گردید. 

 

مهدی قاضی نسب مشاور طرح در این باره گفت: پس از تملک مجموعه کارخانه جنوب توسط شهرداری یزد از بنیاد مستضعفان به منظور بهره برداری مطلوب از ساختمانهای موجود، بنای ضلع شرقی مجتمع فوق که قبلاً به عنوان فضاهای مجموعه اداری این واحد صنعتی مورد استفاده بود با بازنگری نقشه ها به عنوان سایت جدید مهمانسرا و سالن پذیرائی شهرداری یزد، احیاء گردید.

 

طراح مهمانسرای جدید شهرداری افزود: اگر چه این ساختمان متعلق به دوران پهلوی دوم است ولی خوشبختانه دارای استحکام و عملکرد مطلوبی است که می توان با افزایش ضریب ایمنی و تقویت سازه آن و همچنین الحاق بعضی از فضاها و تغییرات حداقلی در ساختمان وضع موجود و عمدتاً کار بر روی دکوراسیون و طراحی معماری داخلی آن، مورد بهره برداری مجدد و بهینه توسط شهرداری یزد قرار گیرد.

 

این کارشناس ارشد معماری با اشاره به وجود 2 فضای بزرگ در ساختمان مذکور با مساحت هر کدام متجاوز از 60 مترمربع اضافه کرد: تالارهای فوق به دلیل وسعت زیاد و موقعیت قرارگیری مناسب آن، می تواند به عنوان سالن جلسات یا تالار پذیرایی شهرداری مورد استفاده واقع شود.

 

مهدی قاضی نسب (طراح پروژه) ضمن اعلام مساحت حدود 500 متر مربع زیربنا ساختمان فوق افزود: در طرح تهیه شده 12 فضای مناسب اقامتی با سرویس و تجهیزات مربوطه جهت مهمانسرای جدید شهرداری یزد لحاظ شده که قابلیت بهره برداری میهمانان و همکاران شهرداری پس از اجراء پروژه و تجهیز مبلمان آن را خواهد داشت.