دوره آموزشی توجیهی ضوابط طرح تفصیلی

دوره آموزشی توجیهی ضوابط طرح تفصیلی

در راستای لزوم آموزش شهروندی، دوره آموزشی توجیهی ضوابط طرح تفصیلی در روز چهارشنبه مورخ 1397/07/23 از ساعت 16 الی 20 در محل سینما دانش آموز یزد برگزار گردید.

در این دوره که با محوریت معاونت شهرسازی و معماری شهرداری یزد و با همت سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی و انجمن صنفی مهندسین معمار یزد برگزار گردید، مهندس علی نوری مدیر نظارت بر ساخت و سازهای معاونت شهرسازی به تشریح ضوابط طرح تفصیلی برای مهندسان معمار و شهرساز که استقبال خوبی از این مراسم داشتند پرداخت.

در ابتدای جلسه نیز مهندس علاقبند، رئیس انجمن صنفی مهندسان معمار یزد مختصری درخصوص تاریخچه طرح های جامع و تفصیلی شهر یزد توضیحاتی ارائه نمود و پس از آن دکتر عباسی رئیس کمیسیون عمران شورای شهر یزد ضمن بیان جایگاه و اهمیت طرح تفصیلی، خواستار توجه و رعایت ضوابط آن از سوی مهندسان معمار گردید.

همچنین در ابتدای بخش دوم مراسم، مهندس فرهمند معاون شهرسازی و معماری شهرداری یزد ضمن تشکر از اهتمام و توجه مهندسان معمار به مسائل و قوانین روز شهری، نتایج حاصل از رعایت این ضوابط را برای مهندسان حاضر تشریح نمود. وی توجه به هویت تاریخی شهر و اصالت و ارزش های منحصر به فرد شهر یزد را از جمله موارد مورد توجه و تاکید در تدوین قوانین مربوطه برشمرد.

مراسم با ادامه توضیحات مهندس نوری در بخش دوم و پاسخ گویی به پرسش های مطرح شده از سوی شرکت کنندگان در دوره پایان پذیرفت.