مدرسه شهید فتاحی، میزبان معاون شهرسازی و معماری در روز هوای پاک

مدرسه شهید فتاحی، میزبان معاون شهرسازی و معماری در روز هوای پاک

 

در روز هوای پاک و در حاشیه بازدید معاون شهرسازی و معماری شهرداری یزد از روند اجرای طرح بازپیرایی بوستان وحشی بافقی، مجتبی فرهمند با حضور در جمع دانش آموزان دبیرستان دور اول شهید فتاحی (ادب سابق) که در مجاورت این بوستان قرار دارد، برای آنها از اهمیت توجه به محیط زیست و تلاش برای حفظ آن سخن گفت.

مجتبی فرهمند در جمع دانش آموزان درخصوص توجه به حفظ محیط زیست در طرح های توسعه شهری و چگونگی ساختن شهری دوست دار محیط زیست صحبت کرد. وی ضمن تشریح فعالیت های شهرداری در این زمینه، از آنها خواست برای داشتن شهری سبز، شهرداری را در اجرای طرح های مختلف از جمله همایش های دوچرخه سواری، تفکیک پسماند، مراقبت از فضاهای سبز شهری و شرکت در مراسم روز درخت کاری، همراهی کنند.

شهردار منتخب یزد با یادآوری اهمیت آموزش  و تاثیر آن بر رفتار دانش آموزان از مسئولین مدارس و آموزش و پرورش خواست تا با اهمیت دادن به آموزش های شهروندی، ارتقای جایگاه شوراهای دانش آموزی و همکاری در اجرای طرح هایی نظیر شهردار مدرسه، کودکان را آماده پذیرش مسئولیت های اجتماعی در مراحل بعدی زندگی سازند. مجتبی فرهمند که سرپرستی هیات دوچرخه سواری استان را نیز عهده دار است در پایان صحبت های خود ضمن تشویق دانش آموزان به استفاده از دوچرخه و وسایل حمل و نقل عمومی گفت: توجه به ایجاد مسیرهای امن دوچرخه سواری در طراحی پارک ها و سایر فضاهای شهری  در دستور کار ما قرار گرفته است.

نکته قابل توجه و جالب اینکه این مدرسه محل تحصیل مهندس فرهمند در دوران راهنمایی بوده است.