مراسم تجلیل از برگزیدگان فراخوان طراحی سردر مجموعه خلدبرین یزد

مراسم تجلیل از برگزیدگان فراخوان طراحی سردر مجموعه خلدبرین یزد

در روز گرامیداشت مقام شیخ بهایی و روز معمار، طی مراسمی با حضور سفید رئیس شورای اسلامی شهر، مجتبی فرهمند معاون شهرسازی و معماری و خبیری سرپرست سازمان عمران و بازآفرینی شهری شهرداری یزد، از شرکت کنندگان در فراخوان طراحی سردر مجموعه خلدبرین یزد در دفتر معاون شهرسازی و معماری تقدیر و هدایایی به افراد برگزیده اهدا شد.

در این مراسم مجتبی فرهمند ضمن تبریک روز معمار و بیان اهمیت توجه به پتانسیل های غنی معماری یزد، درخصوص رویکرد جدید شهرسازی در هماهنگی کامل با معماری شهر نکاتی را بیان کرد. وی با اشاره به فراخوان هایی که تاکنون برگزار شده از تجربه موفق پروژه بازپیرایی بوستان باغ ملی و طراحی المان برای نوروز 98 نام برد و افزود: هدف ما در بحث طراحی و به طور ویژه موضوع المان های شهری تلاش برای کیفیت بخشی به فضاهای شهری و ایجاد زمینه تعامل شهروندان با شهر است و خواسته ما از معمارانی که در فراخوان هایی از این دست شرکت میکنند آن است که به جنبه قابلیت اجرایی کار توجه بیشتری داشته باشند.

فرهمند افزود: امسال در نظر داریم طی برنامه ای ساختمان های برتر از جنبه های مختلف از جمله طراحی معماری را انتخاب و معرفی کنیم و با اعمال سیاست های تشویقی برای مالکان، تلاش داریم طراحی ها را به سمت کارهای ارزشمند هدایت کنیم.

در پایان مراسم ضمن تقدیر از شرکت کنندگان در فراخوان، طرح های برتر معرفی و جوایز آنان اهدا شد. شایان ذکر است 12 طرح برای شرکت در این فراخوان ارائه شده بود که نفرات اول تا سوم توسط هیات داوران برگزیده شده بودند.