نشست بررسی طرح بازپیرایی مجموعه پارک شادی یزد

نشست بررسی طرح بازپیرایی مجموعه پارک شادی یزد

 

جلسه بررسی روند پیشرفت کار طرح بازپیرایی مجموعه پارک شادی یزد در محل دفتر معاونت شهرسازی و معماری شهرداری یزد برگزار گردید.

در این جلسه که با حضور معاون شهرسازی و معماری، رییس سازمان سیما منظر و فضای سبز شهری و مدیران و کارشناسان حوزه های شهرسازی و معماری، خدمات شهری و املاک برگزار گردید ابتدا مشاور گزارشی از روند تهیه طرح براساس شرح خدمات ارائه و ضمن به تصویر کشیدن مسائل و مشکلات موجود، نتیجه مطالعات امکان سنجی، بررسی وضع موجود، مطالعات کالبدی، فرهنگی و اجتماعی و کارکردی و مباحث اقتصادی را در جلسه ارائه نمود.

مجتبی فرهمند در خصوص این طرح گفت: مجموعه پارک شادی یزد با توجه به موقعیت و هویتی که از گذشته به همراه دارد یک فضای شهری ارزشمند است که متاسفانه در حال حاضر کارکرد اصلی خود را ندارد. در تلاشیم تا با ارائه طرحی مناسب بتوانیم یک محیط جذاب برای حضور هرچه بیشتر شهروندان و خانواده ها ایجاد کنیم و از این طریق به افزایش نشاط اجتماعی جامعه کمک کنیم.

وی درخصوص نتایج این جلسه افزود: از جمله نکاتی که خواهان توجه ویژه به آن هستیم موضوع تامین پارکینگ مناسب برای استفاده کنندگان از مجموعه می باشد. همچنین درگیری بخشی از پارک با طرح محور پیامبر اعظم از یک سو و همجواری طرح با مسیل شهر یزد از سوی دیگر، از جمله چالش هایی است که با ارائه طرحی هوشمندانه می توان از این عوارض به عنوان یک فرصت در طراحی بهره برداری نمود.