نشست بررسی طرح مطالعات آسیب شناسی فاضلاب بافت تاریخی شهر یزد

نشست بررسی طرح مطالعات آسیب شناسی فاضلاب بافت تاریخی شهر یزد


نشست بررسی طرح مطالعات آسیب شناسی فاضلاب بافت تاریخی شهر یزد

نشست بررسی طرح مطالعات آسیب شناسی فاضلاب بافت تاریخی شهر میراث جهانی یزد با حضور محمد مهدی شرافت معاون شهرسازی و معماری شهرداری، محمد مهدی نیکونژاد عضو شورای اسلامی شهر، مدیران عمرانی مناطق پنجگانه و کارشناسان مربوطه برگزار شد.

 .

به گزارش روابط عمومی معاونت شهرسازی و معماری شهرداری یزد – محمد مهدی شرافت با بیان اینکه بارندگی شدید و آبگرفتگی معابر که چند روز گذشته در یزد رخ داد تجربه بزرگ و سختی بود گفت: بارندگی اخیر که در چند دهه گذشته سابقه نداشت و موجب آبگرفتگی معابر و بروز خسارات شدید به شهر و منازل مسکونی شد، درسی بزرگ و تلنگری برای یزد بود و باعث شد توجه ویژه ای به ساماندهی سیل بندها و فاضلاب شهری شود.

 

شرافت با اشاره به اینکه طرح مطالعاتی آسیب شناسی فاضلاب بافت تاریخی شهر یزد بصورت ویژه ای در دست بررسی است اظهار کرد: در بحران اخیر با وجود اینکه خیلی از مناطق شهری درگیر سیل نبودند ولی از طریق سر ریز شدن فاضلاب شهری متحمل خسارت شدند.

 

وی افزود: با توجه به بررسی های کارشناسان در خصوص مستند سازی مسیر فاضلاب شهری و قنوات شهر یزد بویژه در بافت تاریخی به نتایج بسیار خوبی رسیدیم که در صورت همکاری کلیه دستگاه های اجرایی می توان در صورت تکرار این بحران از ایجاد  خسارت به منازل مسکونی جلوگیری کرد.

 

محمد مهدی نیکونژاد عضو شورای اسلامی شهر یزد با بیان اینکه بافت تاریخی یزد از اهمیت خاصی برخوردار است اظهار داشت: بافت تاریخی و ارزشمند یزد نشانگر اصالت و قدمت این شهر می باشد و حفظ ارزش این نگین گران بها تنها با همکاری کلیه دستگاه های اجرایی امکان پذیر خواهد بود.

 

لازم به ذکر است در این نشست ضمن بررسی دقیق طرح مطالعات آسیب شناسی فاضلاب بافت تاریخی شهر، طرح ورودی ـ خروجی پارکینگ بیمارستان شهید رهنمون مورد بررسی قرار گرفت.