• دوشنبه، ۳۱ تیر ۱۳۹۸
  • اوقات شرعی
  • وضعیت آب و هوا

شهردار یزد بر لزوم جایگزینی کتابخوانی به جای کتابداری تاکید کرد

شهردار یزد بر لزوم جایگزینی کتابخوانی به جای کتابداری تاکید کرد

شهردار یزد در نشست هم اندیشی معاونان فرهنگی و رسانه‌ای ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی‌کشور بر لزوم جایگزینی کتابخوانی به جای کتابداری تاکید کرد

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری یزد، جمال الدین عزیزی در نشست هم‌اندیشی معاونان فرهنگی و رسانه‌ای ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی‌کشور بر لزوم جایگزینی کتابخوانی به جای کتابداری تاکید کرد و افزود: کتاب و ترویج کتابخوانی موضوع مهمی در جامعه است و ما باید نهضت جایگزینی کتابخوانی به جای کتابداری را به راه بیاندازیم.

شهردار یزد با بیان این که یزد به عنوان پایتخت کتاب ایران در اسفندماه سال گذشته انتخاب شده است، اظهار داشت: این عناوین و انتخاب‌ها بهانه و محوری برای ما است تا بتوانیم پیرامون موضع گسترش داده و ترویج کنیم.
عزیزی خاطر نشان کرد: ما در برنامه‌های خود در شهرداری محور خود را کتابخوانی قرار داده ایم و سعی داریم تا آمارها و شاخص های خوانش کتاب و کتابخوانی افزایش پیدا کند.

وی عنوان کرد: تمامی هدایای ما تماماً از جنس کتاب است و در این راستا نیز پارک کتاب و کتابخوانی، نامگذاری میدان، ایجاد سراهای کتابخوانی در محلات برنامه ریزی کرده ایم.

شهردار یزد با بیان این که مهمترین عامل در ترویج کتابخوانی عمل و ترویج کتابخوانی است و متولیان نیز با ترویج کتابخوانی به عنوان الگویی برای جامعه باشند، افزود: امیدواریم کتابفروشی‌ها و کتابخانه‌های ما همچون رستوران‌ها گسترش پیدا کرده و حضور پرشور مردم داشته باشند.

نشست هم‌اندیشی معاونان فرهنگی و رسانه‌ای ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی‌کشور با موضوع برنامه‌های ترویج کتابخوانی و با حضور مشاور فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، شهردار یزد و مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان روز چهارشنبه پنجم تیرماه ‌در محل سالن همایش‌های باقرالعلوم یزد برگزار شد.

آدرس کوتاه :