شهردار یزد تصریح کرد: اقدامات تشویقی بهترین راهکار برای کاهش تخلفات ساخت‌وساز است

شهردار یزد تصریح کرد: اقدامات تشویقی بهترین راهکار برای کاهش تخلفات ساخت‌وساز است

شهردار شهر جهانی یزد با تاکید بر این‌که تخلفات مربوط به زمین یکی از عوامل اصلی ساخت و سازهای غیر مجاز در شهرهای استان به‌ویژه شهر یزد است، اظهار داشت: این موضوع در پی تفکیک غیراصولی زمین از سوی افراد غیرمسئول رخ می‌دهد و این افراد با فروش زمین‌های تفکیک شده، زمینه سخت‌وساز غیرمجاز را فراهم می‌کنند.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری یزد - جمال‌الدین عزیزی گفت: شناسایی زمین‌های بزرگ و جلوگیری از تفکیک آنها یکی از اقداماتی است که شهرداری یزد در دستور کار قرار داده است.

شهردار یزد با اشاره به تعامل دستگاه‌های متولی امر ساخت در استان، اظهار امیدواری کرد: با تعامل بین شهرداری و سازمان نظام مهندسی ساختمان ضمن ارائه راهکار برای حل مشکل زمین، روند را برای ساخت‌وسازهای مجاز تسهیل کنیم.

وی افزود: انجام این کار برای همه مفید و انجام نشدن آن برای همه ضرر دارد، از این رو همه متولیان امر ساخت‌وساز با توجه به منافع شهر، جلسات هفتگی برگزار می‌کنند و نتیجه این جلسات را در دستور کار قرار می‌دهند.

عزیزی تاکید کرد: در بروز تخلفات ساخت‌وساز در شهر یزد همه سهم دارند و بخش زیادی از آن متوجه زمین‌های بدون سند است و با توجه به این‌که قوانین اجازه نمی‌دهد برای این زمین‌ها سند مالکیت صادر شود، باید راهکار مناسبی در این خصوص اندیشیده شود.

شهردار شهر جهانی یزد با اشاره به گستردگی شهر و محدود بودن امکانات شهرداری برای برخورد با متخلفان ساخت‌وساز در یزد، تصریح کرد: همه باید دست به دست هم دهیم که روند انجام تخلفات را سخت و روند صدور پروانه را تسهیل کنیم.

عزیزی خاطر نشان کرد: نظام مهندسی در حال حاضر مشوقی برای دریافت پروانه ندارد، در حالی که همه پی برده‌اند که اقدامات تشویقی بهترین راهکار برای کاهش تخلفات ساخت‌وساز است.

وی افزود: از جمله ابزارهای تشویقی از سوی شهرداری یزد، صدور پروانه برای زمین‌های زیر حد نصاب تفکیک تا ۱۰۰ متر مربع است بنابراین نسبت به راه‌اندازی پلیس ساختمان هم اقدام کرده‌ایم.

شهردار یزد اضافه کرد: از سوی دیگر، نظام مهندسی ساختمان در حال برگزاری آموزش‌هایی برای مردم است و نیروها را آموزش می‌دهد تا به صورت فنی به ساخت‌وسازهای استاندارد کمک کنند.

آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.