رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری یزد گفت: 155 نیروی عملیاتی، امنیت عزاداران حسینی از دهه اول محرم را تامین کردند

رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری یزد گفت: 155 نیروی عملیاتی، امنیت عزاداران حسینی از دهه اول محرم را تامین کردند

رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی یزد با بیان اینکه خوشبختانه هیچ حادثه خاصی در دهه اول محرم گزارش نشده است، گفت:‌ 155 نفر نیروی عملیات ویژه آتش‌نشانی، ایمنی و امنیت عزاداران حسینی در یزد را تأمین می کنند.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری یزد – آتشپاد دوم سید عباس میرشمسی با بیان اینکه آموزش شهروندی از جمله اولویت‌های اجرایی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهردرای یزد است،‌ اظهار داشت: کادر اداری و مربیان آتش نشانی یزد از 25 روز قبل از فرارسیدن ایام سوگواری سالار شهیدان با حضور در تکایا، خیمگاه‌ها و حسینه‌ها یزد نسبت به نظارت بر عملکرد ایمنی نقاط تجمع عزاداری حسینی اقدام و تذکرات لازم برای ایمن سازی را ارائه کردند.

رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری یزد افزود:‌ با شروع دهه اول محرم امسال علاوه بر 12 ایستگاه فعال در سطح شهر یزد 10 تیم امدادی نیز در نقاط حساس و پرتجمع مستقر شدند.

میرشمسی با بیان اینکه در طول دهه اول محرم 155 نفر از نیروهای عملیات ویژه آتش‌نشانی در 22 ایستگاه آتش‌نشانی، کل سطح شهر یزد را تحت پوشش کامل قرار دادند،‌ گفت: خوشبختانه با پیگیری‌ها، ‌آموزش‌ها و همراهی کامل مسئولان تکایا، تاکنون هیچ مورد آتش‌سوزی در مراسم عزاداری حسینی یزد گزارش نشده است.

وی کنترل تمام سیم‌کشی‌ها، وسایل گازسوز و جانمایی موکب‌های عزای حسینی در یزد را از جمله اقدامات انجام شده و در دستور کار تیم ویژه عملیات آتش نشانی یزد دانست و بیان کرد: شب گذشته همزمان با شام غریبان حسین به دلیل مسائل امنیتی و ایمنی برخی از تیم‌های استقرار در سطح شهر یزد جابجا شده و به مراکز تجمع نظیر حسینیه امیرچقماق، بلوار امامزاده، محل نمایشگاه‌های دائمی و غیره منتقل شدند.

رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری یزد با بیان اینکه نظارت مستمر و دقیق تیم عملیات ویژه آتش نشانی یزد تا پایان ماه محرم در مجالس عزاداری ادامه دارد، خاطرنشان کرد:‌ همکاری مردم و مسئولان هیأت‌های عزاداری نقش مهمی در کاهش حوادث نظیر آتش‌سوزی ایفا می‌کند.

آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.